Not seeing a Scroll to Top Button? Go to our FAQ page for more info.

UAB “Baltic ILP” , gaminančio plastikinius bortus Plastbort®45 ir Plastbort®79, gaminių montavimo ir eksploatacijos taisyklės: 

MONTAVIMAS:

1.    Plastikiniai bortai Plastbort montuojami tik ant sutankinto, o takų įrengimui sutankinto vibroplokšte skaldos pagrindo, kurio plotis turi būti nuo 10 iki 15 cm nuo trinkeles prispaudžiančios plastborto briaunos.

2.    Trinkelių bei kitų dangų įrėminimui plastikiniai bortai pritvirtinami tik metalinėmis vinimis.

3.    Plastikinės vinys naudojamos tik apželdinimo darbams.

4.    Vienam ilginiam plastborto metrui privaloma naudoti ne mažiau kaip 3 vinis. Formuojant lenktas linijas – ne mažiau 4 vinių. Vinis privaloma kalti bortų galuose ir centruojant.

5.    Kas 2-3 metrus paliekamas iki 1 cm kompensacinis tarpas tarp plastikinių bortų.

·       Kompensacinio tarpo įrengimo procesas – sujungiami 2-3 bortai , jie prikalami metalinėmis vinimis , tada paliekamas nedidelis iki 1 cm pločio tarpas( tai daroma liejant betoną, dėl dangų deformacijų išvengimo keičiantis oro temperatūroms). Po to, toliau klojami plastbortai.

·       Tai taikoma tik trinkelių klojimui, kitų dangų takams, kur yra sutankintas pagrindas su vibroplokšte. Apželdinime plastikinsi bortelis turi kur `vaikščioti`, nes tvirtinamas į sąlyginai minkštą pagrindą.

6.    Plastikinių bortų Plastbort negalima montuoti ant smėlingo ar durpingo, drėgmę įgeriančio pagrindo. Net jeigu pagrindas klojimo metu yra sutankintas vibroplokšte.

7.    Negalima nukarpyti standumo briaunų. Norint plastbortus sulenkti, standumo briaunos tik įkerpamos.

8.    Paklojus plastbortus juos būtina užpilti  pasirinkta danga( juodžemis, mulčias), o dangą nedelsiant reikia suvoluoti arba suspausti .

9.    Dar vienas svarbus momentas dėl galimų deformacijų – įrengiant trinkelių dangas plastikiniu bortu prispaudžiamos takų išorinės trinkelės, o po to į objektą ateina apželdintojai su apželdinimo paslaugomis.  Po grunto sukasiojimo darbų dažnai būna sujudinami sutankinti skaldos pagrindai, ant kurio tvirtinami plastbortai. Rezultate – pakrypęs plastborto kontūras, atsiradę tarpai tarp trinkelių.

·       Rekomendacija  – dangų klojimo darbus atlikti jau po grunto gerinimo darbų arba šiuos darbus vykdyti lygiagrečiai.

DEMONTAVIMAS:

1.     Demontuojant plastikinius bortus, kurie buvo prikalti metalinėmis vinims, pirmiausia privaloma nugnybti metalinių vinių kepures. Tik po to paeiliui iškelti plastbortus, juos kas 2-3 metrus išmaunant iš bortų jungčių-spynų.

2.    Demontuojant plastikinius bortus, kurie buvo prikalti plastikinėmis vinims, pirmiausia privaloma ištraukti plastikines vinis. Tik po to paeiliui iškelti plastbortus, juos kas 2-3 metrus išmaunant iš bortų jungčių-spynų.

Jeigu turite klausimų dėl mūsų gaminių panaudojimo galimybių ar įsigijimo sąlygų, 
prašome kreiptis į vadybininkus šiais mob. numeriais - 8 699 52072 arba 8 685 69030
 El.pašto adresas Jūsų užklausoms -

Jeigu turite techninių montavimo klausimų, prašome kreiptis mob.: 8 685 69030 arba  el.paštu info@balticilp.lt 

Plastbort® prekinis ženklas priklauso gamintojui Baltic ILP ir visas šio tinklalapio turinys yra saugomas Autorinių teisių įstatymo.


Sukurta su „Mozello“ - lengviausia svetainių kūrimo priemone.

 .